Akné neobtěžuje jen v období puberty, ale jeho výskyt je stále častější také v dospělém věku, a to u žen i mužů. Jde o civilizační onemocnění, na které se snaží moderní medicína najít „lék“ v moderních technologiích. Jednou z těchto cest je terapie lasery.

Laserovou terapii je možné kombinovat s další léčbou. Nemá vliv na celý organismus, jako např. celkově podávané léky, a má nenahraditelný efekt. Pro léčbu akné jsou vhodné tzv. vysokovýkonné lasery, které mají antimikrobiální a hojivé účinky, upravují funkci mazových žlázek a působí preventivně proti vzniku jizviček.

Terapie laserem je vhodná téměř pro každého. Neměli by ji podstupovat pouze lidé užívající léky, které zhoršují hojení kůže. Existuje řada různých druhů laserů, které se liší svým účinkem i vhodností použití pro různé formy a intenzity akné. Terapii byste proto měli vždy konzultovat s dermatologem.

Během ošetření potře lékař obličej pacienta speciálním gelem, který pleť na ošetření připraví. Poté zaměřuje laserové světlo na ošetřované oblasti. Pocitově jde o štípání a pálení, zákrok trvá ale jen několik minut a nepříjemné pocity ihned odezní.

Pomáhá laserová terapie na problémy s akné?Pokožka se po ošetření nesmí asi měsíc vystavit slunečním paprskům, je proto lepší proceduru absolvovat na podzim nebo v zimě, jinak hrozí pigmentace pokožky. V případě frakčního laseru je třeba až týden rekonvalescence – povrch kůže se popálí, zestrupovatí a odloupne se, naroste nová zdravá kůže. Laserová terapie se často kombinuje s chemickým peelingem.

Zákrok se opakuje podle potřeby v intervalu obvykle 2–5 týdnů. Odborník určí, kolik terapií je pro konkrétní případ nutných, obvykle to bývají dvě až čtyři terapie. Konzultace na většině klinik je možná za mírný poplatek, který se pak na některých odečítá z ceny samotného zákroku. Cena je podle rozsahu, obvykle do dvou tisíc korun.

Výhoda laseru spočívá v tom, že je přesný. Zaměří se výhradně na postižené místo, nezasáhne okolní zdravé buňky. Řeší však problém komplexně – mastnou pleť, akné, rozšířené póry i jizvičky po akné..

Pomáhá laserová terapie na problémy s akné?
4 (80%) 2 votes