Možností, jak léčit akné, existuje celá řada. A ve spolupráci s lékařem máte poměrně velkou šanci, že se vám podaří najít tu, která bude pro vás opravdu účinná. Při mírnějších i těžších formách akné to může být tzv. chemický peeling, který již více než dvacet let patří ke klasice v korektivní dermatologii. Je ovšem nutné, aby jej aplikoval jen zkušený lékař.

Při chemickém peelingu se využívá vlastností slabých kyselin k odloučení odumřelých mikročástí pokožky. Nejčastěji se používají tzv. AHA kyseliny. Ty se vyskytují například v citrónech, v jablkách, v cukrové řepě nebo třeba ve víně a kyselém mléce. Kyseliny rozruší strukturu mezi jednotlivými buňkami a tak mohou odumřelé buňky odpadávat. Místo poškozených buněk vznikají buňky nové.

Léčba akné a chemický peelingSvým účinkem tak chemický peeling naruší pleť do ideální hloubky, díky čemuž dochází k rychlejší obnově buněk, zlepšení elasticity a hydrataci pokožky, u mastné pleti se snižuje produkce mazu. Velkou výhodou chemického peelingu je i to, že vyhlazuje také již vzniklé jizvičky a srovnává barevné nerovnosti.

Zájemci, kteří by se chtěli podrobit chemickému peelingu, by se měli nejprve poradit se svým dermatologem a samotnou aplikaci podstoupit ideálně ve zdravotních zařízeních. Pokožka ošetřená chemickým peelingem bývá po aplikaci podrážděná, lehce zarudlá a mohou se vytvářet malé stroupky. Během 5–14 dnů se pokožka začne jemně olupovat. Jako vedlejší účinek středně hlubokého a hlubokého peelingu se může objevit zanícení či ztráta barvy pleti. Lékaři často používají k lokálnímu ošetření i antibiotika, která ale účinkují nejdéle tři měsíce, po této době je nutné lék změnit.

Pokožka se po ošetření chemickým peelingem nesmí vystavovat slunci, optimální je tedy začít s procedurou na podzim. Aplikace chemického peelingu se provádí čtyřikrát až šestkrát, vždy s časovým odstupem dvou týdnů. Někdy je procedura doprovázena pálením až svěděním kůže. Cena za jedno sezení se liší, pohybuje se kolem 1 200 korun..

Léčba akné a chemický peeling
5 (100%) 1 vote