Zvětšené póry, jizvičky po akné, zvýšená tvorba mazu či hyperpigmentace. To jsou problémy, se kterými pomáhá bojovat tzv. dermarollerová terapie. Dermaroller tvarem i velikostí připomíná ruční holicí strojek se žiletkou. Jeho konec ovšem netvoří břit, ale válec o průměru přibližně 2 centimetry, který má na povrchu různý počet různě dlouhých jehliček.

Metoda zvaná také mikrojehličkování je vhodná zejména tehdy, pokud nemůžeme nebo nechceme použít termoošetření laserem či radiofrekvencí. K ošetření se používají dermarollery – speciální válečky osázené hroty nebo elektrické přístroje, kde jehličky rychle kmitají a udělají do pokožky tisíce miniaturních vpichů. Mikrojehličky jsou schopy překonat epidermální bariéru a v závislosti na délce jehliček dokáže vpravit účinné kosmetické působky do různých vrstev pokožky.

Pokožka je poté mírně začervenalá, jako po opalování, a tato drobná poranění spouští v kůži hojivou reakci stimulující tvorbu kolagenu a elastinu. Na zarudlou kůži se pak nanese aktivní přípravek, např. s vitaminy a substancemi, které zvyšují právě tvorbu kolagenních vláken.

Po proceduře je pleť ošetřena antiseptickým krémem a klientce či klientovi je doporučena vhodná UV ochrana před slunečním zářením – po zákroku je totiž třeba aplikovat po dobu několika dnů krém s vysokým UV faktorem (50+) k ochraně před nežádoucími změnami v pigmentaci.

Dermarollerová terapie a jizvičky po aknéCelá procedura trvá kolem 30 minut, bolestivost aplikace je srovnatelná s drsnějším mechanickým peelingem. Po ošetření může být pleť zarudlá a vykazovat pocit horka. Zklidnění a úlevu pak přináší aplikace minerální vody ve spreji. Vpichy vzniklé touto cestou se zacelí do 24 hodin. Zákroky se opakují v několika sezeních podle potřeby, proceduru je vhodné opakovat 3 – 4 x v průběhu 14 dnů až měsíce. Ošetření je velmi populární zejména pro krátkou dobu rekonvalescence. Cena je asi 2 000 korun za jedno sezení.

V závislosti na délce jehliček je několik typů dermarollerů: pro domácí použití, pro využití v kosmetických salonech a dermarollery určené pouze do rukou lékařů.

Tato metoda si získává na oblibě, i proti je v současné době možné na internetu zakoupit velké množství podobných produktů neznámého původu a kvality – je proto vždy důležité, zakoupit si výrobek od certifikovaného výrobce..

Dermarollerová terapie a jizvičky po akné
Rate this post